Dla wymagających

Jako studenci staramy się spędzać noce jak najtaniej, dlatego pola campingowe i namioty nie są nam obce. Jednak nawet my od czasu do czasu mamy ochotę zażyć odrobinę luksusu i pojechać na weekend do kilkugwiadkowego hotelu, gdzie gości dosłownie otula się luksusem z każdej możliwej strony. Wiemy, że wśród naszych Czytelników znajdują się także osoby, które chętnie ruszą na tatrzańskie trasy, ale później woleliby odpocząć w saunie lub wannie z jacuzzi, dla tych z Was, którzy marzą o takich wakacjach i tych, którzy choć raz chcieliby tego spróbować prezentujemy krótki kurs standardów hotelowych.

Generalnie, jeśli chcecie poczuć się luksusowo powinniście celować w hotele powyżej trzech gwiazdek. W przypadku trzygwiazdkowych hoteli, w niektórych miejscach Polski mogą mieć one standard czterogwiazdkowy, w innych jednak spełniają tylko absolutne minimum, dlatego warto zanim wybierzecie hotel, sprawdzić co oferuje i jakie ma on opinie.

Co do zasady standardy, które powinny prezentować poszczególne gwiazdki to:

*** taki hotel oferuje swoim gościom usługi przechowywania bagażu oraz wartościowych rzeczy, budzenia oraz sprzątanie pokoju codziennie lub na życzenie gościa, room service musi być czynny przynajmniej 18 h, ponadto można zamówić pranie, pracowanie, czyszczenie. Pokój, dla dwóch osób powinien mieć przynajmniej 14 m², pełne wyposażenie, czyli: szafę, łóżko, biurko z lampką, gniazdko, miejsce na bagaż, dywany, rolety, radio, telewizor i telefon, naczynia i wodę do picia oraz zestaw toaletowy dla każdego gościa.

**** w tym hotelu znajdzie się wszystko to, co w hotelu trzygwiazdkowym i ponadto: minibar, lodówka, suszarka do włosów, pokój powinien mieć przynajmniej 16 m². W hotelu musi być możliwość zamówienia kwiatów, musi być restauracja i bar kawowy, sala konferencyjna oraz przynajmniej dwa rodzaje usług związanych z odnową biologiczną: SPA, masaż, basen, fitness, itp.

***** w pokoju w hotelu o tym standardzie znajdziemy wszystkie udogodnienia, które są w hotelach trzy i czterogwiazdkowych, a ponadto w każdym powinien być sejf, zaś w łazience telefon oraz waga. Powierzchnia takiego pokoju nie może być mniejsza niż 18 m². Zaś obsługa powinna zrobić wszystko, żeby goście czuli się w nim dopieszczeni i zrelaksowani.

Macie ochotę na pobyt w takich luksusowych warunkach? Jeśli tak to więcej na temat ekskluzywnych hoteli w naszym kraju przeczytacie na stronie hotelsaski.com.pl/index.php/pl/luksusowe-hotele-w-polsce. Jeśli wybierzecie się na taki luksusowy urlop, opiszcie go i prześlijcie do nas! Chętnie przeczytamy Wasze spostrzeżenia.