Sylwestrowe miasta

Do Sylwestra zostało już nie całe dwa miesiące, a to oznacza, że każdy kto chciałby spędzić koniec nowego roku z przyjaciółmi czy ukochanymi ludźmi poza miejscem zamieszkania powinien rozpocząć intensywne poszukiwania noclegu i atrakcji sylwestrowych. Oto miasta, które warto rozważyć określając sylwestrowe kierunki podróży.

Wenecja – Sylwester w Wenecji to jeden z najbardziej znanych i to od kilku stuleci, sposobów na spędzenie przełomu roku. Kolorowy tłum na placu św. Marka, muzyka, tańce i doskonała zabawa. A wszystko w otoczeniu zachwycającej architektury tego włoskiego „miasta na wodzie”. To z pewnością doskonały pomysł zarówno dla zakochanych, jak i grup przyjaciół. Znaleźć można wiele biur podróży, które organizują stosunkowo niedrogie wyjazdy autokarowe do Wenecji wraz ze zwiedzaniem tego pięknego miejsca.

Petersburg – zwany Wenecją Północy, bo na niej zresztą wzorowany, to zdecydowanie dobry wybór, dla tych których znudziły już typowe, zachodnioeuropejskie rozrywki i chcieliby doświadczyć czegoś nowego. Miasto Piotra Wielkiego, rzeczywiście wzorowane na Wenecji, posiada monumentalną, ale delikatną i elegancką zabudowę, łączy w sobie najlepsze zachodnie trendy architektoniczne z typowo rosyjskimi akcentami. Zachwyca i pobudza wyobraźnie. Sposobem na spędzenie Sylwestra w Piotrogrodzie obok tradycyjnego zwiedzania, może być wzięcie udziału w przyjęciu sylwestrowej, gdzie animatorzy proponują zabawę na wzór rosyjski.

Kraków – szukając bliższych miast, które warto wziąć pod uwagę poszukując miejsca na spędzenie Sylwestra, Kraków wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Jest tutaj bezliku pubów, restauracji i hotelów, które oferują zabawy sylwestrowe. Doskonałym pomysłem będzie także spędzenie Sylwestra na Rynku Głównym, gdzie co roku można się bawić razem ze znanymi polskimi i zagranicznymi wykonawcami, a o północy podziwiać rozświetlające niebo fajerwerki. Jeśli zaś na nocleg wybierzemy hotel w Krakowie blisko rynku wygodnie i w parę chwil, po szaleństwie do białego rana, znajdziemy się w przytulnym pokoju. Hotel, który położony jest w zasadzie na rynku można znaleźć klikając w link – hotel Imperial (Kraków, Stare Miasto).

Dubaj – nie ma chyba na świecie miasta, które witałoby Nowy Rok z większym blichtrem i rozmachem. Fajerwerki, które Arabowie wypuszczają w niebo z okazji Sylwestra obiegają cały świat, są pokazywane w mediach, a serwisy społecznościowe odnotowują miliony wejść. Dlaczegóż , więc nie zobaczyć tego na żywo? Dodatkowym atutem Sylwestra w Dubaju jest piękna, słoneczna pogoda i temperatury, które w grudniu średnio wynoszą 25ºC. Wybierając to miasto trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami.

Sydney – to kolejny pomysł, dla tych którzy nie lubią zimna. Spędzenie Sylwestra na plaży w Sydney witając go przy zanurzonym w ciepłym oceanie stoliku, gdzie temperatura wody to 25ºC. Za dnia zwiedzanie miasta, przejażdżka wodnym tramwajem a wieczorem podziwianie sylwestrowych fajerwerków nad słynnym na cały świat budynkiem opery – kuszące nieprawdaż?